Jak sprawić, by zastosowanie zalet wdzięczności zadziałało niesamowicie w 5 minut?

Wdzięczność to postawa i sposób życia, który ma wiele zalet w zakresie zdrowia, szczęścia i zadowolenia z życia. To idzie w parze z uważnością i skupia się na teraźniejszości i docenieniu tego, co mamy teraz, zamiast ciągłej potrzeby posiadania coraz więcej.  

Oto kilka sposobów na wykorzystanie zalet wdzięczności i cieszenie się szczęśliwszym i zdrowszym życiem. 

SPOSÓB 1 : Wdzięczność komuś, kto Tobie pomógł w przeszłości.

1 – Pomyśl o kimś, kto ci pomógł. Przeznacz kilka minut na zastanowienie się, w jaki sposób ktoś pomógł Tobie w życiu. Może to być nauczyciel, rodzic, mentor lub przyjaciel.

2 – Zastanów się, w jaki sposób skorzystałeś z jego pomocy.

3 – Następnie napisz mu serdeczną kartkę. Odwiedź go lub zadzwoń i powiedz mu, jak jego wsparcie poprawiło twoje życie. Jeśli nie masz już kontaktu z tą osobą, zanotuj ją mimo wszystko i trzymaj taką listę jako przypomnienia o wdzięczności. 

4 – Dostrzegaj, spacerując. Przeznacz trochę czasu na spacer po ogrodzie lub przyrodzie. Idąc, pomyśl, jak natura pomaga nam podtrzymywać życie i czuć się bardziej komfortowo i szczęśliwie. Skup się na wdzięczności za świeże powietrze, piękne kwiaty lub cień drzewa. 

 

SPOSÓB 2 : Wdzięczność komuś, kto Tobie pomaga codziennie.

1 – Pomyśl o kimś, kto pomaga ci codziennie. Może to być rodzic, partner, ukochany zwierzak, najlepszy przyjaciel lub nauczyciel.

2 – Spędź tydzień, obserwując go i skup się na różnych sposobach, które sprawiają, że jesteś szczęśliwszy i bardziej komfortowy w swoim życiu.

3 – Pokaż im swoją wdzięczność, ubierając to w plan zrobienia czegoś specjalnego dla nich. 

 

SPOSÓB 3 : Dzielenie się.

1 – Podziel się czymś. Wdzięczność bierze się z uznania, że masz szczęście w swoim życiu.

2 – Dzielenie się z innymi, którzy mają mniej szczęścia, ma pozytywny wpływ na wszystkich zaangażowanych.

3 – Obdarowywanie innych jest wspaniałym sposobem na okazanie wdzięczności za wszystkie dobre rzeczy, które posiadasz w swoim życiu. 

 

SPOSÓB 4 : Wybór bycia wdzięcznym.

1 – Wybierz, aby być wdzięcznym. Ktoś, kto jest wdzięczny, widzi wszystko w swoim życiu, zarówno dobre, jak i złe, jako prezenty.

2 – Bycie wdzięcznym oznacza, że patrzysz na porażki i wyzwania jako prezenty, z których możesz się uczyć. Rozumiejąc, że trudności i porażki dają im możliwość nauczenia się czegoś, czego inaczej by się nie nauczyli i są za to wdzięczni. 

#polishbooksforwomen, #booksinpolishlanguage, #rozwojosobisty, #autoterapia, #pozytywnemyslenie, #motywacja, #ksiazkidlakobiet, #kodywdziecznosci, #drogadoszczesciazaczynasiewtobie,

 

Wykorzystanie mocy wdzięczności nie oznacza, że Twoje życie jest bezproblemowe, jest jedynie sposobem wpływania na Twój stan emocjonalny i poziom energii dla zwiększonej wydajności i odczuwania satysfakcji.

One thought on “Jak sprawić, by zastosowanie zalet wdzięczności zadziałało niesamowicie w 5 minut?

  1. Pingback: Wysyłam Ci Moc Wdzięczności! - ray.grzegorzjaszewski,pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *